Γίναμε Αγγλία: ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4

Σε ένα από τα πιο θεαματικά παιχνίδια των τελευταίων ετών, το απόγευμα της Κυριακής στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ αν και προηγήθηκε 4-1 (με ανατροπή) στο ημίχρονο, είδε τους Θεσσαλούς να ισοφαρίζουν στο τελικό 4-4.

Αν και στο 13΄ο Βόλος πήρε το προβάδισμα με τον Τομ Φαν Βέερτ και στο 18΄ο Πουρίτα έχασε μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει το σκορ, ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 24΄ κι έφτασε στην ανατροπή στο 30΄με κοντινό πλασέ του Άκπομ και στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 4-1, με τον Ζίφκοβιτς,

Στο β΄ ημίχρονο οι Θεσσαλοί ξαναμπήκαν στο παιχνίδι με το 4-3 να αγχώνει τους γηπεδούχους. Στο 77΄ο ΠΑΟΚ έχασε με τον Βιεϊρίνια και στο 83΄, ο Ρινιέ με κεφαλιά παραβίασε την εστία του Πασχαλάκη για το τελικό 4-4.